05 Cze 2019

XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

„Człowiek nie jest istotą jednowymiarową, sportowiec musi zarówno dużo ćwiczyć, jak i czytać” – powiedziała Irena Koźmińska, Prezes Fundacji “ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” podczas Inauguracji XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.
Pani Katarzyna Deberny, Dyrektor Działu Kultury i Edukacji Olimpijskiej w Polskim Komitecie Olimpijskim dodała: „63% Polaków nie przeczytało ostatnio żadnej książki, a 70% nie jest aktywne fizycznie, co oznacza, że to, do czego człowiek został stworzony, czyli do myślenia i wysiłku, powoli w nas zanika. Wydarzenia, podczas których promowany jest sport i czytanie są bardzo potrzebne.”
ŹRÓDŁO:  http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/xviiiotcd-inauguracja

Nasza szkoła nieprzerwanie od 2006 r. bierze udział w kampanii społecznej „ Cała Polska Czyta Dzieciom”. W tym roku do czytania  zaprosiliśmy młodych zawodników LKS „Zdrój” : Mateusz Krzyszowskiego, Michała Gudza, Patryka Ulickiego i Mikołaja Szagańca.

Po przeczytaniu książeczki o przygodach piłkarskich żółwika Franklina i rozmowie na temat sportu, przyszedł czas na wspólny trening. Zachęcone przez piłkarzy przedszkolaki ochoczo ćwiczyły skoki, skłony i wymachy. Mamy nadzieję, że wspaniała atmosfera spotkania na długo pozostanie w pamięci dzieci i sportowców, motywując wszystkich do łączenia przyjemnego z pożyteczny.

 

 

GALERIA