22 lis 2021

XII Uroczysta Gala Programu “Talent Powiatu Lubaczowskiego”

W 2008r. po raz pierwszy wybrzmiały w naszych uszach słowa: Talent Powiatu Lubaczowskiego. Od początku program wzbudzał wiele emocji: nie tylko pozwolił na przegląd możliwości naszych dzieci i młodzieży, ale inspirował, motywował do podejmowania aktywności, aby móc wziąć w nim udział w kolejnym roku. Jego pomysłodawcą jest pani Małgorzata Jachyra-Mazepa, której entuzjazm udziela się wszystkim zaangażowanym w program. Nikt tak dobrze nie zna talentów młodzieży z całego powiatu.

Sportowiec, naukowiec, artysta, społecznik  to dziedziny, w których nasi uczniowie, od najmłodszych klas, starali się o Brązowy, Srebrny i Złoty Talent. Już 12-ty raz zebrały się komisje, by rozpatrzyć wnioski, również nasze. Na dzisiejsze spotkanie czekaliśmy dwa lata, trudne lata – czas pandemii ograniczył możliwość prezentacji naszych uzdolnień, ale nie pozbawił młodzieży chęci ich rozwijania. Z dumą odebraliśmy nagrody – medale i certyfikaty dla uczniów naszej szkoły, wręczane przez Starostę Powiatu Lubaczowskiego – pana Zenona Swatka. Gościem honorowym Gali była pani minister Anna Szmidt. Nas reprezentowały nas uczennice: Ewa Hałucha i Amelia Gutkowska pod opieką pani Teresy Wojtyszyn.

W tym roku wprowadzono nowy tytuł dla nauczycieli – „Mecenas Talentu”. Miło mi poinformować, że otrzymali je również nauczyciele naszej szkoły: pani Teresa Wojtyszyn oraz pani Edyta Mazurkiewicz i nauczycielka naszego przedszkola – pani Jolanta Drapała.

Gratulujemy serdecznie! Nasi uczniowie, nauczyciele, rodzice, trenerzy, instruktorzy pracowali na te sukcesy. Z przyjemnością będziemy je prezentować. Już dziś zachęcamy do aktywnej pracy na kolejny Talent Powiatu Lubaczowskiego całą społeczność szkolną.

W galerii: zdjęcia, które zrobiliśmy samodzielnie i które można zobaczyć na Facebooku Powiatu Lubaczowskiego.

Dorota Ludwiczuk

 

GALERIA