02 Cze 2019

Wycieczka zawodoznawcza do Sanoka

Przed uczniami  klas ósmych i trzecich gimnazjum jedna z najważniejszych decyzji
w życiu – wybór szkoły średniej, a co za tym idzie, w przyszłości podjęcie pracy. Kończąc naukę w szkole podstawowej niektórzy nie wiedzą jeszcze, co chcieliby robić w życiu, kim chcieliby być, trudno im sobie też wyobrazić dość odległą jeszcze na tym etapie perspektywę pracy zawodowej.

Aby choć trochę ułatwić młodzieży podjęcie tej decyzji w szkole organizowane były wyjazdy na Dni Otwarte, spotkania z nauczycielami i uczniami szkół średnich, wycieczki zawodoznawcze do zakładów pracy, spotkania z przedstawicielami różnych zawodów.

28 maja grupa 26 uczniów wybrała się na wycieczkę zawodoznawczą do Przedsiębiorstwa Produkcyjno –  Usługowo – Handlowego “DO-MET”  w Sanoku, której głównym profilem działalności jest obróbka metali, czyli toczenie i frezowanie CNC. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się w tej firmie ze specyfiką pracy na różnych stanowiskach z  użyciem najnowszych technologii. Przekonali się, jak przydatne  są dziś  na rynku pracy znajomość języków obcych, umiejętności techniczne, matematyczne, informatyczne.

Dziękujemy Właścicielowi przedsiębiorstwa DO–MET w Sanoku oraz GKPiRPA
w Horyńcu Zdroju za pomoc w zorganizowaniu tego wyjazdu, przychylność oraz wsparcie!

 

GALERIA

Marta Lewko
Izabela Sikora