10 Gru 2019

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia to bardzo miły, długo oczekiwany dzień. Wtedy do grzecznych dzieci przychodzi Święty Mikołaj i przynosi prezenty. Często zostawia je rankiem pod poduszką czy pod drzwiami. Choć ma dużo pracy, to odwiedza również szkoły, przedszkola wprowadzając wielkie zainteresowanie u uczniów, zarówno tych młodszych, jak i starszych.

Jak wiemy ma ogrom dzieci do odwiedzenia, dlatego też Samorząd Uczniowski naszej szkoły postanowił mu pomóc. Białe alby, skrzydła i aureole przywdziały uczennice klasy VII: Diana Kosak i Julia Nazarko. Rózgi dla niezbyt grzecznych uczniów przygotował Hubert Kiełbasa. Jednak zauważył, że w naszej szkole są sami grzeczni uczniowie i jego zadanie ograniczyło się do dawania przestróg.

Sympatyczny, brodaty jegomość z asystą odwiedził klasy I-VII, gdzie po potwierdzeniu przez nauczyciela tego, czy dziecko było grzeczne, wręczał prezenty. U młodszych uczniów wprowadził zmieszanie – jedni uczniowie skakali ze szczęścia, ta druga mniej liczniejsza grupa podchodziła do Mikołaja z zawstydzeniem. Ten jednak chciał wprowadzić uśmiech na ich twarzach i zaczynał rozmowę.

Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole wprowadziła całą społeczność w radosny klimat zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia.

 

Amelia Pszonka

GALERIA