22 gru 2017

WIGILIA SZKOLNA

„Aby Święta Bożego Narodzenia były bliskością i spokojem, 

a Nowy Rok – dobrym czasem”

Konstanty Ildefons Gałczyński

 

Święta Bożego Narodzenia to radosny czas, gdy spotykają się całe rodziny, aby przeżywać ponownie pamiątkę narodzin Zbawiciela, dzielić się opłatkiem, wspólnie śpiewać kolędy oraz życzyć sobie wszystkiego, co najlepsze. Szkoła to także wielka rodzina, która łączy rodziców, uczniów i nauczycieli. Tymi słowami pani dyrektor Dorota Rachwalik powitała wszystkich zebranych na uroczystym apelu w przeddzień przerwy świątecznej.

W atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie klas I-III, którzy pod opieką pani Edyty Mazurkiewicz i pani Jolanty Drapały przygotowali jasełka. Sceny z życia nowonarodzonego Dziecięcia, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatane były kolędami w wykonaniu Horynieckich Aniołków pod kierownictwem o. Bogdana Klóski.

Po części artystycznej pani dyrektor Dorota Rachwalik oraz pan wicedyrektor Ryszard Lewientowicz życzyli gościom, pracownikom szkoły, nauczycielom i uczniom, aby ten świąteczny czas odrodził w nas dobro, wprowadził radość, spokój, a 2018 rok obfitował w zdrowie, szczęście i sukcesy.

Życzenia wszystkim zebranym złożyli również przedstawiciele Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego.

W dalszej części apelu pan Piotr Garbacz i pani Joanna Ważna ogłosili wyniki konkursu na najpiękniejszą dekorację bożonarodzeniową sali i wręczyli zwycięskim klasom nagrody.

Na zakończenie pani dyrektor przekazała opłatki przedstawicielom wszystkich klas, a później przyszedł czas na wspólne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem.

 

 

 

 

Niewiele jest w kalendarzu dni bardziej uroczystych… ten na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.

 

 

GALERIA