22 gru 2017

Wigilia przedszkolna

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne i najbardziej ukochane przez dzieci dni w roku. Czas przedświąteczny w przedszkolu był czasem intensywnych, radosnych przygotowań. Dzieci uwielbiają ten okres, w którym wykonują ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne, uczą się kolęd , pastorałek, wierszy o tematyce bożonarodzeniowej oraz pieką pierniczki.

Świąteczny nastrój zapanował na dobre 22 grudnia, kiedy to dzieci obejrzały jasełka w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej.

Wysłuchały życzeń świątecznych od pani dyrektor Doroty Rachwalik oraz pana wicedyrektora Ryszarda Lewientowicza. Kulminacyjnym momentem było dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i wigilia, na której dzieci ze smakiem zjadły tradycyjny barszczyk z uszkami, pierogi oraz inne smakołyki. Śpiew kolęd roznosił się w całym przedszkolu. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach.

 

Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

 

 

Bernarda Krzyśkowska