21 gru 2017

Wiele wrażeń z warsztatów tematycznych w Zespole Szkół w Oleszycach

                                                      

Szkoła to nie tylko miejsce, gdzie uczymy się języka polskiego, matematyki, języków obcych, geografii etc. To również miejsce, w którym uczymy się dokonywania wyborów, tych zwyczajnych, ważnych, czasem na tę chwilę – najważniejszych.

Dzisiejszy dzień do takich należał. Odwiedziliśmy Zespół Szkół w Oleszycach i dzięki uprzejmości doradcy zawodowego – pani Magdaleny Warcaby oraz innych nauczycieli szkoły, mogliśmy próbować odnaleźć się w nowym dla nas świecie zawodów. Przygotowane przez pedagogów warsztaty tematyczne dostarczyły nam wiedzy i emocji. Było Żywienie na wagę złota i ku naszemu zdumieniu okazało się, że w takim temacie bardzo przydatna jest … matematyka.

 

 

 

 

 

 

Warsztaty Rośliny i zwierzęta w krajobrazie rolnym Śladami natury zabrały nas na wycieczkę przyrodnicząhm – kto by pomyślał, że pozornie takie same drzewa mogą się różnić np. tym, że z jednego miejsca wyrasta dwie lub więcej igieł? 

Jak się uczyć, żeby umieć to dosyć częste pytanie młodego człowieka i warsztaty, w których uczestniczyliśmy odpowiedziały na nie. Wszyscy umiemy zrobić mapę mentalną i zapamiętaliśmy, jak ważny jest hipokamp w procesie uczenia się, a wszyscy, którzy kochają sport usłyszeli, że tym samym gimnastykują nie tylko mięśnie rąk, nóg czy brzucha – również mózg.

Warsztaty Moje zainteresowania i preferencje zawodowe oraz Krok w przyszłość były zajęciami z doradztwa zawodowego. Spodobała nam się możliwość zmierzenia się z różnymi zawodami. Kto wie? Może łatwiej będzie wybrać?

 

 

 

Co było najfajniejsze?

Szkoła jest piękna, doskonale wyposażona, nauczyciele kompetentni i bardzo mili – twierdzili jedni.

  Najlepszy był symulator, dzięki któremu chłopcy podnosili bele drewna – mówili inni. Nie każdy był gotowy zmierzyć się z zadaniem. Brawa dla odważnych!

Każdemu podobały się zajęcia, a my okazaliśmy się wdzięcznymi uczestnikami warsztatów. To był przyjemny i wartościowy dla nas dzień 🙂

 

 

 

Dorota Ludwiczuk, Marta Lewko, Agata Nesterak