28 kw. 2019

Sukcesy sportowe naszej młodzieży w drużynowo- indywidualnych biegach przełajowych.

25 kwietnia 2019 roku w Pustyni koło Dębicy odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Drużynowo- Indywidualnych Biegach Przełajowych, gdzie reprezentacja chłopców z klas III- IV zajęła VI miejsce, a indywidualnie najlepsi z naszych to Andrzej Hejnowicz ( IV miejsce) i Jakub Zarosa ( VII miejsce). Na sukces drużyny pracowali wszyscy zawodnicy: Bartłomiej Szewczuk, Kacper Łysakowski, Denis Kimpel, Wojciech Trzebiński, Jakub Bułas.

 

Jest to ogromny sukces naszych uczniów, jednak droga do tego sukcesu była długa i wymagająca.

23 marca 2019 roku w Lubaczowie odbyły się eliminacje powiatowe w tej dyscyplinie. Naszą szkołę reprezentowało 6 drużyn: klasy III- IV dziewczęta i chłopcy ( rywalizowali na dystansie 600m), klasy V- VI dziewczęta i chłopcy ( dystans 800m) i klasy VII- VIII i III Gimn. dziewczęta i chłopcy ( dystans 1000m). Z eliminacji powiatowych młodzież przywiozła do szkoły 3 puchary za I miejsca i możliwość reprezentowania szkoły w zawodach rangi rejonowej. Największe sukcesy indywidualne to: Andrzej Hejnowicz I miejsce, Jakub Zarosa III miejsce w kategorii klas III- IV; Andrzej Hejnowicz I miejsce, Natalia Niedużak II miejsce i Anna Junikiewicz IV miejsce w kategorii klas V- VI; Michał Gudz II miejsce i Oliwia Papiernicka III miejsce w kategorii klas VII- VIII i III Gimn.

   

4 kwietnia 2019 roku w Przemyślu odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowo- Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę i powiat reprezentowały 3 drużyny: chłopcy z klas III- IV, dziewczęta z klas V- VI ( skład: Natalia Niedużak, Julia Rejman, Oliwia Łuczyszyn, Milena Kazik, Julia Haliniak, Julia Nazarko, Julia Presz), dziewczyny z klas VII- VIII i III Gimn. ( skład: Oliwia Papiernicka, Natalia Słotwińska, Karolina Bis, Dominika Weselak, Agnieszka Junikiewicz ); indywidualnie rywalizowali: Jacek Hejnowicz z klasy VI i Michał Gudz z klasy III Gimn. Największy sukces I miejsce drużynowo zajęli chłopcy z klas III- IV i awansowali do finały wojewódzkiego. Indywidualnie również chłopcy pokazali swoją klasę: Andrzej Hejnowicz I miejsce, Jakub Zarosa III miejsce.

 

Gratulujemy wszystkim zawodnikom a szczególnie tym najmłodszym, którzy zaczynają swoją przygodę z rywalizacją sportową. Nagrodą za włożony trud i godne reprezentowanie szkoły uczniowie mieli możliwość wspaniałej zabawy w parku trampolin Jump World w Rzeszowie.