13 październik 2021

Sanok – Bóbrka – Krosno – Korczyna.

 

Wycieczka klas VI a, VI b, VII a

 

Nasza wycieczka odbyła się w piątek 8 października. Sprzed szkoły wyjechaliśmy  zanim wstało słonce, bo już o godzinie 4:30.

Pierwszym miejscem naszej podróży było Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, do którego dotarliśmy o 8.30. Wrażenie zrobiły dawne chaty Łemków i Bojków. Byliśmy też w klasie szkolnej, jakże innej niż dzisiaj.

Następnie o godzinie 12.30 odwiedziliśmy Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce. Zobaczyliśmy, gdzie powstała pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej oraz poznaliśmy  pierwotne sposoby  jej wydobywania. Dowiedzieliśmy się, kim był Ignacy Łukasiewicz i jak wiele robił dla miejscowej ludności.

O 14.00 zjedliśmy obiad. Po godzinie mieliśmy możliwość poznania historii jakże pięknego tworzywa, jakim jest szkło i zobaczenie procesu tworzenia szkła na żywo w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Było ciepło od pieców. Przekonaliśmy się, jaką sztuką jest zdobienie szkła.

Ostatnim punktem naszej wspaniałej wycieczki było zwiedzania zakładu produkcji czekolady i skosztowanie różnych rodzajów czekolady. Zostało to uczynione w Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier w Korczynie.

Pełni słodkich wrażeń wyjechaliśmy w drogę powrotną około godziny 19.00

Do Horyńca wróciliśmy po godzinie 22:00. Cali i zdrowi, na pewno trochę zmęczeni.

 

Milena Stankiewicz