Samorząd Szkoły

 

Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły.

Radę Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019 tworzą :

 

przewodnicząca: KAROLINA BASZNIANIN

zastępca przew.: PATRYCJA NIEDUŻAK

sekretarz: KAMILA CZERNYSZ

skarbnik: BARTŁOMIEJ KOT

 

Niezależnie od tego, czy ktoś został wybrany do Rady SU, czy na gospodarza klasy – każdy może wpływać na to, co się dzieje w szkole.

DYSKOTEKA SZKOLNA

13 września 2018 r. w hali sportowej naszej szkoły odbyła się dyskoteka dla uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum.

Trzygodzinna zabawa była znakomitą okazją do lepszego poznania się i spędzenia czasu w miłej atmosferze.

Choć frekwencja nie była stuprocentowa to i tak można powiedzieć, że impreza się udała.

 

WYJAZD DO KINA NA FILM „DYWIZJON 303”

26 września 2018 r. Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował wyjazd do kina w Zamościu na film pt. „Dywizjon 303”.

Ekranizację inspirowaną bestsellerem Arkadego Fiedlera obejrzało czterdziestu dziewięciu uczniów, chociaż chętnych było znacznie więcej.

Film określany mianem „superprodukcji patriotycznej” sprawił, że poczuliśmy się dumni z bohaterstwa polskich lotników.

 

 

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

6 grudnia Święty Mikołaj ma dużo pracy, dlatego też w naszej szkole Samorząd Uczniowski postanowił mu pomóc. W rolę aniołów wcieliły się: Julia Nazarko i Anna Junikiewicz, natomiast rózgi dla niegrzecznych dzieci przygotował diabeł odgrywany przez Julię Rejman.

Sympatyczny, brodaty jegomość z anielsko-diabelską asystą odwiedził klasy I – V. Natomiast klasy starsze otrzymywały podarunki od Mikołaja, w którego rolę wcielił się Mateusz Krzyszowski. Towarzyszyli mu: anioł – Gabriela Kiełbasa i diabeł – Hubert Basznianin.

Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

WYJAZD DO TEATRU NA „OPOWIEŚĆ WIGILIJNĄ”

16 grudnia 2018 r. w niedzielne popołudnie udaliśmy się do Rzeszowa, by zobaczyć adaptację utworu Charlesa Dickensa pt. „Opowieść wigilijna”.

Spektakl, który Teatr Maska wystawia tradycyjnie w okresie przedświątecznym, obejrzało czterdziestu pięciu uczniów naszej szkoły.

Dzięki sztuce mogliśmy się przekonać, że każdy człowiek ma drugą szansę, aby stać się lepszym.

 

GÓRA GROSZA

Po raz kolejny Samorząd Uczniowski włączył się do akcji zbierania monet pod nazwą Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

Po kilkugodzinnym liczeniu drobnych monet okazało się, że uzbieraliśmy 298 zł.

Dzięki ofiarności naszych uczniów możemy wspomóc tych, dla których los nie zawsze był łaskawy.

 

 

 ZABAWA CHOINKOWA

Zgodnie z tradycją naszej szkoły zabawa choinkowa odbywa się w sobotę rozpoczynającą ferie, czyli w tym roku 9 lutego.

Samorząd Uczniowski włączył się w organizację tej imprezy proponując uczniom kilka konkurencji nagradzanych słodyczami. Były to m.in.: tańce z balonami, na gazecie, macarena, „Wycieczka do zoo”.

Dopełnieniem zabawy było rozdanie kartek z miłosnymi wyznaniami w ramach poczty walentynkowej.

Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom.

 

CZEKAMY NA TWOJE POMYSŁY

W naszej szkole to Uczniowie tworzą jej charakter!
Jeżeli ktoś ma ciekawe pomysły lub chce rozwijać swoje zainteresowania, może to robić na różne sposoby - organizując drużynę sportową, uczestnicząc w spotkaniach koła miłośników przyrody czy gier komputerowych, dekorując salę gimnastyczną na zabawę karnawałową, pisząc artykuły do szkolnej gazetki, tworząc stronę internetową lub organizując wystawę fotografii.

Te i wiele innych działań uczniowskich to właśnie aktywność samorządu uczniowskiego – możliwości jest tyle, że każdy może znaleźć coś dla siebie!

Natomiast zadaniem Rady SU, czyli wybranej w wyborach reprezentacji społeczności szkolnej, jest włączanie w działanie jak największej liczby uczniów. Rada SU nie ma kompetencji do kierowania życiem szkoły – ma za zadanie pomagać innym odnaleźć swoje w niej miejsce i rozwiązywać problemy, które dotyczą wszystkich uczniów.

W naszej szkole SU bierze udział w akcjach charytatywnych „Szkoło Pomóż i Ty”, „Góra Grosza”. Zorganizowaliśmy również zbiórkę pieniędzy na rzecz małych pacjentów Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Dużym powodzeniem cieszą się debaty, w czasie których rozmawia się na przykład o potrzebie noszenia do szkoły telefonów komórkowych.

Samorząd sprawuje opiekę nad sztandarem szkoły, pomaga św. Mikołajowi w roznoszeniu prezentów, opiniuje jadłospisy stołówki szkolnej, przygotowuje konkursy na zabawę karnawałową, a chętni uczniowie prowadzą szkolny sklepik.

DOŁĄCZ DO NAS

Każdy z nas może mieć wpływać na to, co się dzieje w szkole.