Piękne są nasze barwy ojczyste

 

“Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,

A na tej fladze, biel i czerwień,

Biel serce czyste,

Piękne są nasze barwy ojczyste.”

Czesław Janczarski “Barwy ojczyste”

W dniu 27. 04. 2018 r. w Werchracie odbyły się uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Uczestniczyły w nich dzieci ze szkoły filialnej i punktu przedszkolnego. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem ” Mazurka Dąbrowskiego”.   Następnie dzieci zaprezentowały swe umiejętności recytatorskie i wokalne o tematyce patriotycznej. Uroczystość zakończyła się pochodem z chorągiewkami główną drogą  naszej miejscowości.  Poprzez tego typu akademie, staramy się w naszym punkcie filialnym już od najmłodszych lat wzbudzać przywiązanie do Ojczyzny oraz pogłębiać patriotyzm.

Mariola Chmielowiec

 

 

Dzień Ziemi w Werchracie

 

My, przedszkolaki

na ziemskiej kuli,

wiemy, że Ziemię

trzeba przytulić,

zadbać o lasy,

powietrze, wodę,

kwiaty, zwierzęta,

-całą przyrodę

W punkcie przedszkolnym w Werchracie dzieci obchodziły Dzień Ziemi. Poznawały jak dbać o przyrodę, utrwalały zasady segregowania śmieci, poznały znaczenie słowa recykling. Uczyły się , że trzeba oszczędzać wodę i światło. Na koniec tygodnia pojechały do Horyńca- Zdroju na przedstawienie na ten temat. Pobyt  w zaprzyjaźnionym przedszkolu zakończył się wesołą zabawą taneczną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielkanocne śniadanie w Werchracie

 

Nasza społeczność  szkolno – przedszkolna zebrała się na uroczystym śniadaniu z okazji Świąt  Wielkanocnych. Stół zdobiły wykonane palmy, pisanki, kraszanki i wypieki. Wszyscy podzieli się jajkiem i złożyli sobie życzenia świąteczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mariola Chmielowiec, Teresa Chmielowiec

 

 

Wielkanocne wypieki w Werchracie

 

Dzieci z punktu przedszkolnego i szkoły filialnej rozpoczęły przygotowania do wielkanocnego śniadania . Z zapałem przystąpiły do wypieków. Ucierały ciasto , smarowały foremki i obsypywały je bułką tartą. Następnie napełniały ciastem przygotowane foremki.  Po upieczeniu ozdabiały lukrem babki, baranki i zajączki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zima swe uroki ma

 

13 lutego w punkcie przedszkolnym w Werchracie, dzieci radośnie spędziły czas bawiąc się z zimą. Dużo frajdy przedszkolakom sprawiły zabawy na sankach. Na zakończenie maluchy ulepiły trzy królewskie bałwany. Odbicia śnieżnych aniołków świadczyły, że dzieci bawiły się wyśmienicie.

Mariola Chmielowiec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPOTKANIE WIGILIJNE PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 22 grudnia 2017 roku zapanował świąteczny nastrój w Punkcie przedszkolnym w Werchracie, ponieważ cała grupa przedszkolna udała się na przedstawienie jasełkowe do Horyńca- Zdroju. Dzieci obejrzały występ przygotowany przez pierwsze klasy. Następnie przedstawicielka dzieci z grupy przedszkolnej odebrała opłatek z rąk Pani Dyrektor Doroty Rachwalik i po powrocie do szkoły wszystkie dzieci złożyły sobie świąteczne życzenia. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując uśmiech na twarzach dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W WERCHRACIE

Dzisiaj  6  grudnia  Święty Mikołaj  zawitał  do  Werchraty.  Dzieci  ze  szkoły  filialnej  i  punktu przedszkolnego z niecierpliwością oczekiwały jego przyjścia. Dowiedziały się skąd przybył  zacny gość i z jakiego powodu odwiedza dzieci  w różnych zakątkach świata. Z przejęciem podchodziły po prezenty i grzecznie dziękowały.      Niektóre z dzieci obdarowały Mikołaja  wykonanymi przez siebie rysunkami i  laurkami.  Uradowane żegnały gościa i prosiły o przybycie w przyszłym roku.

 

GALERIA

 

 

 

 

 

MIŚ  JEST MAŁY I PUCHATY

MIŚ JEST FAJNY I KUDŁATY

MIŚ JEST GRUBY TAK JAK KULA

MISIA ZAWSZE SIĘ PRZYTULA

 

24  października w Punkcie Przedszkolnym w Werchracie obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ukochanym misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dzień dzieci rozpoczęły smacznym misiowym śniadaniem, same smarowały bułeczki pachnącym miodem. W dalszej części dnia bawiły się przy piosenkach pt. “Jadą misie”, “Pluszowy miś”. Na koniec wykonały portret swojego ulubionego misia.

GALERIA

Mariola Chmielowiec

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzień 16 października na długo pozostanie w pamięci dzieci z Punktu Przedszkolnego w Werchracie. Tego dnia rozpoczęła się uroczystość pasowania na przedszkolaka, w której brali udział rodzice oraz Pani Dyrektor Dorota Rachwalik. Dzieci przywitały zebranych gości i w części artystycznej zaprezentowały piosenki, wiersze oraz tańce. Następnie Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały książki i dyplomy. Na zakończenie uroczystości dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

 

 

Mariola Chmielowiec

 

 

PRZEDSZKOLAKI ROBIĄ SAŁATKĘ JARZYNOWĄ

Chociaż nie są słodkie wcale

To smakują też wspaniale

A gdy zjesz z nimi posiłek

To ci dadzą wielką siłę.

Dzieci z Punktu Przedszkolnego w Werchracie chętnie zjadają warzywa. 10.10.2017r. samodzielnie przygotowały sałatkę jarzynową. Uwieńczeniem pracy dzieci była wspólna degustacja sałatki z uczniami klasy drugiej i trzeciej oraz poczęstunek nauczycieli pracujących w szkole filialnej.

   

 

“SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017 “

15 września 2017 r. uczniowie Szkoły Filialnej  oraz dzieci z Punktu Przedszkolnego w Werchracie przyłączyli się do akcji – Sprzątania Świata. Dzieci  zadbały o porządek wokół szkoły. Celem nadrzędnym akcji szkolnej, organizowanej tradycyjnie w każdym roku jest ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Po zajęciach utrwalających pojęcia  recyklingu oraz zasad sortowania śmieci dzieci udały się na teren przy szkole. Uczestniczyły w sprzątaniu bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem .   WIĘCEJ ZDJĘĆ:

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM – BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA

W ramach edukacji  dla bezpieczeństwa  12 września 2017 r. uczniowie klas II-III i przedszkolaki uczestniczyli w spotkaniu z panem policjantem. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza nią. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.   Uświadomił dzieciom jak ważne jest podróżowanie w foteliku samochodowym.  Zostały też przypomniane  zasady zachowania w przypadku ataku agresywnego  psa czy kontaktu  z  dzikim  zwierzęciem leśnym.

Dzieci  czynnie uczestniczyły  w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami   i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań . Na koniec otrzymały opaski odblaskowe.

WIĘCEJ ZDJĘĆ:

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU PRZEDSZKOLNEGO

W dniu 4 września 2017 r.  powitaliśmy uroczyście nowy rok szkolny 2017/2018. O godzinie 10.30 rozpoczęła się Msza Święta . Po niej dzieci z klas II i III oraz przedszkolaki z punktu przedszkolnego wzięły udział w uroczystym apelu . Dyrektor szkoły pani Dorota Rachwalik serdecznie przywitała całą społeczność szkolną, a zwłaszcza najmłodsze dzieci, dla których ten dzień był szczególnie wyjątkowy, gdyż po raz pierwszy przyszły do przedszkola. W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor życzyła wszystkim zdrowia, sił i motywacji do zdobywania wiedzy. Przedstawieni zostali wychowawcy oraz nauczyciele pracujący w szkole.

Na zakończenie wszyscy udali się do sal na zajęcia z wychowawcami .

WIĘCEJ ZDJĘĆ: