JOLANTA PAROBI

Jestem Absolwentką Studium Nauczycielskiego wychowanie przedszkolne. Ukończyłam studia pierwszego stopnia w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi  na wydziale humanistycznym o specjalności psychopedagogika z profilaktyka społeczną oraz studia drugiego stopnia o specjalności terapia pedagogiczna z coachingiem. W zawodzie nauczyciela przedszkola pracuję od 14 lat. W wolnym czasie lubię czytać książki biograficzne a ostatnio polubiłam fantastykę .

 

 

 

MAŁGORZATA SMOLIŃSKA

Jestem absolwentką dwuprzedmiotowych studiów dziennych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku „Edukacja elemantarna i język angielski” oraz studia magisterskie na specjalności „Edukacja elementarna i terapia pedagogiczna”. Posiadam kwalifikacje do pracy z dziećmi objętymi wychowaniem przedszkolnym oraz edukacją wczesnoszkolną a także realizacją zajęć z zakresu terapii pedagogicznej. Ukończone studia dały mi również możliwość prowadzenia zajęć z języka angielskiego, co sprawia mi wiele radości. W trakcie studiów, brałam udział w studenckiej wymianie zagranicznej, dzięki której realizowałam naukę na Universita degli Studi di Macerata we Włoszech. Był to czas ogromnych wyzwań, ale i ciekawych doświadczeń związanych z włoską kulturą, językiem i realiami edukacyjnymi. Ukończyłam również dwuletnie studia podyplomowe na kierunku „Logopedia ogólna z logorytmiką” w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Swoją wiedzę wzbogacam poprzez udział w różnego rodzaju kursach, szkoleniach, warsztatach i konferencjach. Praca z dziećmi od zawsze była moim marzeniem. Swoją przygodę z nimi zaczęłam wraz z początkiem studiów, gdzie realizowałam śródroczne praktyki pedagogiczne w przytulnym przedszkolu nr 21 „Akademia Pana Kleksa” w Poznaniu. Od tamtej pory każdy rok szkolny staje się dla mnie ogromnym wyzwaniem i podróżą, podczas której odkrywam dziecięcy świat i przybliżam swoim podopiecznym to, co jeszcze im nieznane. Prywatnie uwielbiam podróże „te małe i duże” – jestem zwolenniczką tych niekomercyjnych. Każdy wyjazd jest dla mnie inspiracją i sposobem na doładowanie się pozytywną energią. Wolne chwile lubię spędzać na rowerze, spływach kajakowych lub podziwiając górskie tereny. Nie obrażam się na dobre książki i języki obce, które są dla mnie kolejną pasją.

 

IZABELA ZELIK

Ukończyłam studia licencjackie o specjalności Edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym i studia magisterskie o specjalności pedagogika resocjalizacyjna. Systematycznie doskonalę swój  warsztat pracy uczestnicząc w różnych  kursach i szkoleniach. Od 11 lat pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym. W swojej pracy staram się otaczać dzieci troską oraz zrozumieniem, Rozbudzać ich indywidualne zainteresowania i umiejętności. Ogromną radość sprawiają mi postępy moich podopiecznych. Moim podstawowym celem w pracy z maluszkami jest stworzenie atmosfery pełnej ciepła, otwartości i radości oraz poczucia bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy dzień dziecka spędzony w przedszkolu przyniósł mu wiele radości, jak również wpłynął na jego wszechstronny rozwój.

 

ALINA FIRCOWICZ

Jestem absolwentką Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego: kierunek -pedagogika. Ukończyłam studia podyplomowe na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi w zakresie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Posiadam wieloletnie doświadczenie pracy z dziećmi. Interesuje się neurodydaktyką dziecięcą oraz  innowacyjnymi  metodami nauczania stosowanymi w pracy przedszkola.  W wolnych chwilach  lubię czytać książki, słuchać muzyki i spędzać kreatywnie czas ze swoimi dziećmi.

 

 

 

 

ANNA BIZIOR

Jestem absolwentką Studium Nauczycielskiego o specjalności wychowanie przedszkolne. Ukończyłam studia  pedagogiczne pierwszego stopnia edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym oraz studia drugiego stopnia o specjalności edukacja wczesnoszkolna oraz pedagogika resocjalizacyjna. Posiadam jedenastoletnie doświadczenie pracy z dziećmi  w wieku przedszkolnym. Lubię spacery i dobrą książkę.

 

 

 

BERNARDA KRZYŚKOWSKA

Jestem absolwentką  PWSZ w Jarosławiu, gdzie ukończyłam studia wyższe I stopnia.  Tytuł magistra uzyskałam na Wydziale Zarządzania i Podstaw Techniki na Politechnice Lubelskiej. Ukończyłam studia podyplomowe pedagogiczne oraz studia uprawniające do pracy z dziećmi na Uniwersytecie Rzeszowskim. Mam kilkuletnie doświadczenie w pracy w przedszkolu oraz edukacji wczesnoszkolnej. Pracowałam w ZSP Łukawcu, ZS w Starym Dzikowie, w Fundacji „Wzrastanie” oraz w SF w Werchracie. W trakcie mojej pracy z dziećmi uzyskałam  uprawnienia do prowadzenia terapii ,,Biofeedback” z dziećmi o obniżonej koncentracji, uprawnienia do nauki gry w warcaby i w szachy, do uczenia pływania wg zasad koncepcji Halliwick. Ponadto brałam udział w licznych szkoleniach przygotowujących do pracy z dziećmi min. : terapia pedagogiczna i behawioralna w pracy z dzieckiem z ADHD, wspomaganie oraz praktyczne sposoby rozwijania zmysłów u dzieci w wieku przedszkolnym, muzyka i ruch w przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej – Klanza, instrumenty perkusyjne w edukacji muzycznej, zabawa z muzyką klasyczną jako czynnik stymulujący rozwój muzyczny dziecka, praca z dziećmi o  różnych potrzebach edukacyjnych, logopedyczny kogel-mogel – zbiór zabaw logopedycznych i logorytmicznych rozwijających mowę dziecka w wieku przedszkolnym. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci,  w wolnych chwilach uwielbiam czytać książki.

 

GRAŻYNA MACIUŁA

Jestem absolwentką filologii rosyjskiej, specjalność: nauczycielska Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. Posiadam ukończone studia podyplomowe w zakresie nauczania początkowego. Jestem nauczycielem dyplomowanym. W zawodzie nauczyciela pracuję 35 lat. Przez 30 lat pracowałam z dziećmi w Szkole Podstawowej w Nowym Bruśnie. Od 2012 roku pracuję jako nauczyciel edukacji przedszkolnej w Szkole Podstawowej w Horyńcu- Zdroju. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości. Wolne chwile poświęcam rodzinie.