22 lis 2018

Projekt „Otwarta firma” w ramach XI Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

W dniach 12–18 listopada odbył  się XI Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – największe na świecie wydarzenie, mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi.
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie naszej szkoły ( klasy VIII oraz III gimnazjum) wzięły  udziału w projekcie Otwarta firma, który  stworzył dla szkół możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia, przygotowujące uczniów do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej i wejścia na rynek pracy.

Ósmoklasiści w dniu 14 listopada spotkali się z panią Marią Lechowicz – właścicielką firmy Lech-KOM z Lubaczowa. Jako wieloletni przedsiębiorca Pani Maria przedstawiła zasady zakładania, funkcjonowania i rozwoju firm. Zachęcała do inicjatywy zakładania w przyszłości własnych firm jako formy samozatrudnienia i samorealizacji, a także wspierania lokalnej przedsiębiorczości i rynku pracy.

Uczniowie klas ósmych oraz trzecich gimnazjum w dniach 13 oraz 16  listopada udali się do sanatorium CRR KRUS w ramach preorientacji zawodowej. Chcieliśmy poznać specyfikę pracy masażystów i fizjoterapeutów.

W sanatorium uczniami zajął się pan Hubert Lautenszleger oraz pani Joanna Zając, którzy oprowadzili nas po różnych gabinetach zabiegowych. Nasi sanatoryjni przewodnicy opowiadali o  funkcjach, działaniu i zastosowaniu urządzeń w leczeniu  m. in. chorób narządów ruchu, a także innych. Koleżankom i kolegom takie  wyjście ze szkoły bardzo się podobało. Branża sanatoryjna w naszej miejscowości ciągle się rozwija, więc  warto poznawać, jakie zawody będą  w przyszłości poszukiwane. Z tego względu wizyta w sanatorium  może okazać się pomocna choćby przy wyborze średniej szkoły, a potem zawodu. Takich wyjść może być więcej i mamy nadzieję, że to dopiero początek. Dziękujemy pani Marcie Lewko za tę pożyteczną, zawodoznawczą inicjatywę.

                                                                                                         Karolina Bis