28 maj 2019

Prezydent RP w Lubaczowie

Czwartek, 23 maja 2019, przejdzie do historii w naszej “Małej Ojczyźnie”, gdyż w tym dniu po raz pierwszy w historii Prezydent RP odwiedził Lubaczów. Wizyta Pana Prezydenta Andrzeja Dudy była odpowiedzią na zaproszenie starosty lubaczowskiego, w głównej mierze w związku z jubileuszem 20 – lecia naszego powiatu.
Harcerze z 2 DH “Żywego Słowa” wzięli czynny udział w tym spotkaniu. Odbyło się ono na Rynku w Lubaczowie, gdzie prezydent spotkał się z mieszkańcami miasta, powiatu i wygłosił do nich przemówienie. Odnosiło się ono do historii Lubaczowa, do walk, które nieustannie toczyły się na pograniczu, do znaczenia naszego regionu, który znajduje się na kresach Rzeczpospolitej. Wspomniał także wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II, który odwiedził to niewielkie miasto w 1991 roku oraz mówił o obrazie Matki Bożej Łaskawej z lubaczowskiej konkatedry, przed którym nieco wcześniej się modlił. Harcerki z naszej drużyny znalazły się w najbliższym otoczeniu Pana Prezydenta, będąc w 20 – osobowej grupie, reprezentującej Hufiec ZHP Lubaczów. Po wystąpieniu prowadził rozmowy z mieszkańcami naszego powiatu, rozdawał autografy i pozował do zdjęć.

“Jestem tutaj by podziękować, że jesteście, że trwacie, że pielęgnujecie przez pokolenia wszystko to, co dla nas cenne. Bo to jest Rzeczpospolita od pokoleń.”

GALERIA

Teresa Wojtyszyn