20 sty 2019

,,Pomaganie zmienia świat na lepsze”

Dowodem na to, że cytat ten jest ponadczasowy, są postawy uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Horyńcu-Zdroju.

W dniu 13 stycznia 2019 r. odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem było zebranie środków na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Uczniowie naszej szkoły z zapałem zaangażowali się w tę akcję. Zgłosiło się do mnie bardzo wielu chętnych, jednak liczba miejsc dla wolontariuszy była ograniczona. 25 uczniów (20 uczniów z klas III. byłego gimnazjum i 5 uczniów klas VIII.) było wolontariuszami i spędziło niedzielny dzień 13 stycznia, zbierając pieniądze do puszek na terenie Horyńca-Zdroju i okolic (Moczar, Nowego Brudna, Werchraty, Radruża i Wólki Horynieckiej). Niestraszny im był zimowy, styczniowy chłód ani długie godziny przebywania na dworze (niektórzy z nich zaczęli zbiórkę przed 7.00 i skończyli ją dopiero po 16.00).

Uczniowie całej szkoły wraz z kilkorgiem Nauczycieli dostarczyli do mnie przedmioty na licytację – były to: książki, płyty, pluszaki, bajki, zabawki, gry planszowe   i ozdoby świąteczne. Zebrane rzeczy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem na licytacji i dzięki nim kwota zebranych datków znacznie się zwiększyła. Kilka uczennic klas VIII. i III. byłego gimnazjum  upiekło smaczne ciasta, które były sprzedawane obecnym na części artystycznej. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

GALERIA

Małgorzata Dubel