23 Wrz 2019

,,Piknik Ekologiczny” w Lubaczowie

 

W środę 11 września br. na lubaczowskim rynku odbył się IV Powiatowy Piknik Ekologiczno-Geologiczny pod hasłem: ,,Ekologiczne środowisko- zdrowy człowiek”. W tym wydarzeniu nie zabrakło uczniów klas szóstych z naszej szkoły, którymi  opiekowały się panie:  Aneta Dydyk i Katarzyna Szymeczko.

Impreza rozpoczęła się 0 8:30 od wystąpień  zaproszonych gości, a potem  obejrzeliśmy spektakl ,,Bukiet talentów” w wykonaniu  teatru ,,Kultureska”. Tematyka przedstawienia dotyczyła recyklingu i segregacji śmieci.  Od godziny 9:0 można było otrzymać sadzonki drzew leśnych w zamian za dostarczone  śmieci.  Niektórzy z uczniów przywieźli sporo sadzonek….

Ależ  się tam działo: były zajęcia edukacyjne, różne konkursy oraz pokazy dla dzieci i młodzieży z dziedziny geologii i paleontologii. Aktorzy  teatru,,Kultureska prowadzili zajęcia animacyjne dla najmłodszych uczestników. Odbył się też happening antysmogowy, który przygotowało Stowarzyszenie ,,Ekoskop”. Dowiedzieliśmy się ostanie powietrza w Europie, Polsce oraz naszym powiecie. Oj, nie jest dobrze, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Na pikniku nie zabrakło też ,,Zielonego mikrofonu”, za sprawą którego wszyscy mogli usłyszeć wiersze i piosenki w wykonaniu dzieci młodzieży.

To nie był czas stracony, ale uczenie się i uświadamianie sobie ważnych spraw poprzez zabawę. Dobrze, że tam byliśmy.

 Oliwia Pruchnicka

GALERIA