13 sty 2022

Piątoklasiści i szóstoklasiści na przedświątecznej wycieczce

17 grudnia uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w wycieczce do Nowej Dęby  i Rzeszowa.

Odwiedziliśmy urocze Muzeum Bombki Choinkowej, które oczarowało nas swoją świąteczną atmosferą. Mieliśmy okazję przyglądać się pracy tamtejszych twórców począwszy od wydmuchiwania i nadawania odpowiednich kształtów wybranym bombkom, po proces zdobienia. Dodatkowo każdy z uczniów samodzielnie dekorował własną szklaną ozdobę, malując wymyślne kształty i posypując je brokatem. Na pamiątkę otrzymaliśmy imienne bombki oraz zrobiliśmy zakupy ozdób choinowych o wymyślnych kształtach i pięknych zdobieniach.

Świąteczna atmosfera nie opuszczała nas również w Rzeszowie.  Niemal na każdym kroku towarzyszyły nam świąteczne dekoracje i piosenki.

Jako jedni z pierwszych obejrzeliśmy polską premierę „Spidermana” zachwycającego efektami specjalnymi. Podziwialiśmy również niezwykłą fontannę z czekolady i rozkoszowaliśmy się różnorodnymi  smakami tego specjału w Fabryce Czekolady. Na zakończenie udaliśmy się na jarmark świąteczny do centrum miasta. Tam wielu z nas skorzystało z przejażdżki na karuzeli, podziwiając z góry panoramę świątecznie przystrojonego Rzeszowa.

W drodze powrotnej atmosfera bożonarodzeniowa zawładnęła nami na całego: śpiewaliśmy kolędy, oglądaliśmy zakupione prezenty i pamiątki dla bliskich. Serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Jakubiak za już za kolejną przygotowaną dla nas ofertę wycieczki i czuwanie, by wszystko przebiegało sprawnie i bezpiecznie.

Anna Kusiak