30 mar 2020

Odkryjmy na nowo gry planszowe!

Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy jest bardzo trudna da nas wszystkich zarówno uczniów, rodziców jak i nauczycieli. Próbując pogodzić pracę nauczyciela i mamy szukałam w Internecie inspiracji, materiałów  do pracy.

Chciałabym wam – Rodzice, polecić kilka ciekawych pomysłów na długie popołudnia, które pozwolą nam rodzicom nawiązać relacje z naszymi pociechami oraz spędzić razem niezapomniane chwile. W sieci znalazłam sporo pomysłów na własnoręcznie wykonane gry planszowe łącznie z możliwością zaangażowania dzieci. Wykonanie ich nie jest trudne, ale zabawa przednia. Dzieci, jeśli biorą udział w wykonywaniu takich gier, rozwijają wiele umiejętności przydatnych w życiu. Uczą się kreatywności, doskonalą sposoby radzenia sobie z problemami, podnoszą samoocenę, doskonalą sprawność manualną i wiele innych.

Większość z nich już wypróbowałam w zabawie z własnymi dziećmi, część tych pomysłów będę wykorzystywać także w codziennej pracy z uczniami. Kochani Rodzice, poświęcając czas własnym dzieciom zainwestujecie w ich osobisty rozwój.

Linki do przykładowych inspiracji:

https://emocjedziecka.pl/poznajemy-sie-gra-moje-ulubione/

https://emocjedziecka.pl/mysle-czuje-robie-gra-uczaca-rozrozniania-mysli-uczuc-zachowan/

https://www.mamawdomu.pl/2016/05/kostki-aktywnosci.html

https://www.mamawdomu.pl/2017/06/15-gier-typu-zrob-to-sam.html

http://mama-kreatywna.pl/2016/05/gra-planszowa-dla-dzieci-diy-zrob/

https://corobiczdzieckiem.pl/gry-planszowe-dla-dzieci-diy/

Izabela Piątek