12 Lis 2019

Narodowe Święto Niepodległości 2019r.

 

W dniach 9-11 listopada w naszej gminie obchodziliśmy uroczystości związane ze Świętem Niepodległości Polski. Nasza szkoła im. M.J. Piłsudskiego była ich współorganizatorem. Świętowanie rozpoczęliśmy już 9 listopada w samo południe,  kiedy to uczniowie wraz ze swoimi rodzinami sadzili drzewa miododajne na deptaku w dzielnicy uzdrowiskowej.

Kolejny dzień obchodów świętowaliśmy  na sportowo. Z okazji Święta Niepodległości odbyły się XII Zawody Pływackie na krytej pływalni „Wodny Świat”. 11 listopada, w Święto Odzyskania Niepodległości, uczestniczyliśmy w wielu wydarzeniach o charakterze patriotycznym. Już o godzinie 9:00 przy Szkole Podstawowej  w Horyńcu-Zdroju nastąpiło uroczyste odsłonięcie murala z wizerunkiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, w którym wzięli udział znamienici goście. Następnie młodzież z naszej szkoły przedstawiła patriotyczny montaż słowno muzyczny, zakończony występem zuchów . O godz. 10:00 nasza społeczność szkolna wraz z mieszkańcami gminy udała się na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny w kościele Zdrojowym. Po mszy przemaszerowaliśmy pod Pomnik Niepodległości, gdzie oddaliśmy hołd bohaterom, którzy przelali swoją krew za wolność Ojczyzny. Na zakończenie obchodów, o godz. 12:00, uroczyście odśpiewaliśmy Hymn „Mazurek Dąbrowskiego” w Parku Zdrojowym.

 

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 

Materiał z serwisu TVP3   –  https://www.facebook.com/tvp.rzeszow/videos/335251160674393/

 

Mural w Horyńcu

Szkoła im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Horyńcu Zdroju – może pochwalić się muralem – przedstawiającym patrona placówki. Natomiast w parku zdrojowym wyeksponowano stare fotografie z ostatnich stu lat.

Opublikowany przez TVP3 Rzeszów Poniedziałek, 11 listopada 2019