05 Cze 2019

Majowy apel szkolny

29 maja 2019 r. odbył się majowy apel szkolny. Pani dyrektor Dorota Rachwalik powitała wszystkich zebranych i poprosiła nauczycieli o podsumowanie konkursów przedmiotowych i osiągnięć uczniów w kończącym się miesiącu.

Pan Tadeusz Dziechciarz – osiągnięcia sportowe:

  • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt – II miejsce.
  • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lidze LA – drużyna chłopców – II miejsce, drużyna dziewcząt awans do finału wojewódzkiego. 11 maja 2019 w Rzeszowie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży w Lidze LA, dziewczęta zajęły XI miejsce.
  • Konkurs „Baw się razem z nami” – klasy III i IV – V miejsce.
  • Powiatowe Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym – drużyna dziewcząt awans do finału wojewódzkiego. 9 maja 2019 w Rzeszowie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Czwórboju LA, dziewczęta zajęły XI miejsce.

 

Pan Mieczysław Ślusarczyk – XVIII Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Lubaczowskiego Szkół Podstawowych w Warcabach 100-polowych w swoich kategoriach wiekowych:

Julia Banaś  – VI miejsce

Julia Nazarko  – V miejsce

Jakub Papiernicki  – II miejsce

Klara Kornaga – II miejsce

 

Pani Edyta Mazurkiewicz – Powiatowy Konkurs Matematyczny ,,Mistrz Matematyki” dla uczniów klas III:

Julia Banaś  – tytuł Mistrza Matematyki

Maciej Piątek  – SF w Werchracie –  tytuł II Wicemistrzem Matematyki

 

Pan Lesław Kuchciak – V edycja Olimpiady Przedsiębiorczości – etap centralny:

Tytuł laureata (miejsce 5) – Paweł Skiba

Tytuł laureata (miejsce 9) – Bartosz Kot

Tytuł finalisty – Hubert Szymeczko

 

Pani Agata Nesterak  i pani Małgorzata Stelmach – konkursy historyczne:

  1. IV Historyczna Zgaduj-zgadula – Magdalena Czarny
  2. V Polska Piastów – Ewa Hałucha
  3. VII Walka o granice II RP – Marcin Czarny

 

Pani Katarzyna Szymeczko – konkurs przyrodniczy klasy VI:

I miejsce – Wiktoria Syndyka

II miejsce – Amelia Pszonka

III miejsce – Diana Kosak

 

Pani Aneta Dydyk – konkurs geograficzny  Poznaj swój kraj:
kategoria klas siódmych:
I miejsce – Klara Kornaga
II miejsce – Piotr Rozner
III miejsce – Magdalena Pruchnicka
kategoria klas III gimnazjum:
I miejsce – Patryk Ulicki
II miejsce – Małgorzata Żukowicz
III miejsce – Gabriela Mazurkiewicz

 

Pani Jolanta Szczerbinin – konkurs biologiczny Mistrz anatomii:

I miejsce – Magdalena Pruchnicka

II miejsce  – Magdalena Nazarko

III miejsce – Kacper Hajdera

 

Pani Dorota Ludwiczak –  projekt  Napiszmy razem książkę o tym jak żyć mądrze i zdrowo. Wszyscy uczniowie zaangażowani w tę akcję otrzymali pamiątkowy egzemplarz książki. Trafiły one również do biblioteki szkolnej i gabinetu pedagoga.

 

Pani Barbara Rozner – konkurs matematyczny Jeden z najlepszych:

kategoria klas VIII – III gimn.:

I miejsce – Paweł Skiba

II miejsce – Jagoda Dobosz

III miejsce – Gabriela Mazurkiewicz

 

Pani Maria Morko – konkurs matematyczny Mistrz matematyki:

kategoria klas IV:

I miejsce – Kacper Stobierski

II miejsce – Bartłomiej Szewczuk

kategoria klas V:

I miejsce – Emilia Kazik

II miejsce – Kacper Kus

III miejsce – Liliana Stopyra

 

Pan Lesław Kuchciak – konkurs matematyczny:

kategoria klas VI:

  • Amelia Pszonka – miejsce I
  • Wiktoria Syndyka – miejsce II
  • Dawid Bąk  – miejsce III

kategoria klas VII:

  • Jakub Skibicki – miejsce I
  • Piotr Rozner  – miejsce II
  • Wiktor Kozłowski  – miejsce II

 

Pan Andrzej Nazarko – konkurs języka polskiego Mistrz języka polskiego:

kategoria klas IV-V:

I miejsce – Ewa Hałucha

II miejsce – Magdalena Czarny

III miejsce – Julia Presz, Amelia Gutkowska

Kategoria klas VI-VII:

I miejsce – Amelia Pszonka

II miejsce – Magdalena Pruchnicka, Oliwia Łuczyszyn, Dawid Basznianin

 

Pani Małgorzata Dubel – konkurs j. niemieckiego Ich bin der beste/die beste:

I miejsce – Agata Burdzińska

II miejsce – Anna Szawłoga

III miejsce – Marcelina Trubas

 

Pani Ewa Chomańska – konkurs j. angielskiego I’m the Best:

Paweł Skiba – Mistrz klas gimnazjalnych

Bartłomiej Kot – Mistrz klas VIII

Łucja Krzych  – Mistrz klas VII

Maja Babik – Mistrz klas VI

Adam Szymeczko – Mistrz klas V

Wojciech Trzebiński – Mistrz klas IV

Kategoria klas II-III:

I miejsce – Michał Nazarko

II miejsce – Maja Metyk, Karol Turowski

 

Pani Katarzyna Szymeczko ogłosiła, że Zespół Zygzaki po Szkolnych Prezentacjach Artystycznych pojedzie na koncert galowy.

 

Przewodnicząca SU Karolina Basznianin ogłosiła, że wybory przewodniczącego SU odbędą się 10 maja 2019 r., następnie odczytała najważniejsze punkty ordynacji wyborczej.

 

Rada Rodziców z okazji Dnia Dziecka złożyła wszystkim najlepsze życzenia i na ręce przewodniczących klas przekazała słodkie upominki.

 

Beata Nazarko

Lesław Kuchciak