14 cze 2018

Konkurs ortograficzny “Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

Drugi piątek czerwca dla trzech uczennic z klas gimnazjalnych naszej szkoły był dniem obfitym w napawające radością doświadczenia.

Wraz z wicedyrektorem, panem Ryszardem Lewientowiczem, wybrałyśmy się do Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 r. w Narolu, by wziąć udział w

XI Międzygimnazjalnym Konkursie Ortograficznym “Cudze chwalicie, swego nie znacie…”.

Po dotarciu na miejsce mogłyśmy zaczerpnąć sił, częstując się pysznymi słodkościami. Następnie przyszedł czas na losowanie kopert i wreszcie dwanaścioro uczniów przystąpiło do  pisania tekstu dyktanda z Roztoczem w tle. Pojawiły się nazwy ścieżek dydaktycznych, roślin i zwierząt z osławioną białorzytką i latającym jerzykiem. Czas oczekiwania na rezultaty naszych wypocin wypełniliśmy przyjemną pogawędką, podczas której wspólnie doszliśmy do wniosku, iż pewne wyrażenia były banalnie proste, o istnieniu innych natomiast nie mieliśmy najmniejszego pojęcia. Wyniki okazały się pozytywne dla naszej trójki, ponieważ w kategorii drużynowej zajęłyśmy pierwsze miejsce (Anna Gliniak III B, Gabriela Kulczycka III A, Jagoda Dobosz II B), w indywidualnej zaś tytułem mistrza ortografii szczycić się może Anna Gliniak, uczennica klasy III”B” gimnazjalnej.

Po rozdaniu atrakcyjnych nagród i pieknych dyplomów przyszedł czas na powrót do Horyńca-Zdroju, gdzie zostałyśmy bardzo mile powitane. Dzień ósmego czerwca wspominamy z uśmiechem na ustach.

Anna Gliniak