20 Gru 2019

Jasełka

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwsi, milsi i zapominają o troskach dnia codziennego. Pragnąc podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie, jak co roku, wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

„W noc wigilijną wiatr szepcze cicho,
opowieść, którą znamy od lat,
o narodzinach Malusieńkiego,
dziś chcemy o tym powiedzieć Wam.”

Od tych słów rozpoczęły się Jasełka, które miały miejsce 20 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Horyńcu – Zdroju. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się goście, dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.
Uczniowie zaprezentowali przedstawienie jasełkowe z przesłaniem „ Mały Pastuszek i Wielki Rozbójnik”, którego głównym motywem było odnalezienie w sercach ludzi miłości i wzajemnej pomocy. Mały Pastuszek pomagając biednym, napotkanym ludziom, w drodze do Betlejem nawraca swoją postawą wielkiego Rozbójnika. Udział w Jasełkach był dla aktorów wielkim przeżyciem emocjonalnym, a na widzach przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Całość  wspaniale przedstawiała się na tle pięknej scenografii, którą wykonała p. Małgorzata Stelmach.
W przedstawieniu wzięli udział najmłodsi uczniowie szkoły: klasa I a i klasa I b pod opieką p. Bożeny Mróz i p. Bernardy Krzyśkowskiej. Oprawę muzyczną przygotowały Horynieckie Aniołki pod kierunkiem o. Bogdana Klóski.

Na zakończenie Jasełek wszyscy wysłuchaliśmy świątecznych życzeń złożonych przez Panią Dyrektor  Dorotę Rachwalik, oraz Przewodniczącą Rady Rodziców p. Marlenę Golenia. Z opłatkiem w ręku i w świątecznym nastroju uczniowie rozeszli się do swoich sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne. W atmosferze pełnej radości i życzliwości nastąpiło dzielenie się opłatkiem, wzajemne składanie życzeń i kolędowanie,  a na klasowych ławkach nie zabrakło świątecznych potraw i dekoracji.

Bożena Mróz
Bernarda Krzyśkowska

 

GALERIA