29 kw. 2020

Informacje w zasięgu ręki, czyli poznaję ofertę szkół średnich

Drodzy ósmoklasiści!

Co roku w kwietniu uczniowie klas ósmych (wcześniej trzecich gimnazjum) uczestniczyli w Dniach Otwartych szkół średnich na terenie naszego powiatu lubaczowskiego.

Niestety, w tym roku w związku z  zamknięciem szkół ( przynajmniej na razie) nie będziemy mogli zorganizować takich wyjazdów. A szkoda! Podczas zwiedzania młodzież mogła  zapoznać się  z bogatą ofertą edukacyjną danej placówki, obejrzeć jej  zaplecze,  wysłuchać wypowiedzi absolwentów, którzy dzielili się swoimi wspomnieniami i zachęcali do podjęcia nauki w danej  szkole.

Aby choć trochę przybliżyć Wam aktualne oferty kierunków kształcenia w tych szkołach   przygotowałam dla was linki  do najważniejszych informacji, tak abyście mieli je „w zasięgu ręki”.

Top view of people hand drawing business creative concept with paints

Mam nadzieję, ze większość z was już wie, w jakiej szkole i na jakim kierunku będzie kontynuować swoją naukę. Jeśli jeszcze się wahacie, pamiętajcie: POROZMAWIAJCIE Z RODZICAMI. Zawsze możecie również napisać do mnie, postaram się doradzić, pomóc, rozwiać wątpliwości – od tego jest przecież doradca zawodowy!

A teraz zapraszam Was na krótki „spacer” , który – mam nadzieję – utwierdzi Was w  przekonaniu, że właśnie w tej szkole  chcecie  kontynuować dalszą edukację, lub jeszcze niezdecydowanym pozwoli  rozważyć  ewentualne możliwości nauki w szkołach średnich na terenie naszego powiatu:

 

 

Liceum Ogólnokształcące  im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie:

http://www.lo-lubaczow.pl/podstrony/rekrutacja.php

Zespół Szkół  im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie:

http://zs-lubaczow.com/nasza-szkola/

http://zs-lubaczow.com/wirtualny-spacer/

http://zs-lubaczow.com/rekrutacja/

Zespół Szkół w Oleszycach:

http://zs.eoleszyce.pl/ws/

http://www.zs.eoleszyce.pl/?page_id=58

 

Marta Lewko – doradca zawodowy