29 sty 2020

Biwak harcerski w Młodowie

W dniach 16-17 stycznia 2020 roku nasza 10 – osobowa drużyna wzięła udział w zuchowo – harcerskim biwaku w Młodowie.

Po przyjeździe zostaliśmy zakwaterowani na sali gimnastycznej. Na początku odbył się apel, na którym druhna komendantka uroczyście otworzyła biwak. Harcerki z 16 DH „Sokoły” prowadziły  z nami warsztaty na temat: umundurowanie, symbole i historia skautingu, metodyka harcerska oraz pierwsza pomoc.

Po warsztatach wyruszyliśmy do lasu na grę terenową pod hasłem: „Walka o byt”. Dostaliśmy mapę z zaznaczonymi sześcioma punktami. Przy każdym punkcie stały harcerki i zadawały nam pytania odnoszące się do tego, co poznaliśmy na warsztatach. Za każde prawidłowo wykonane zadanie dostawaliśmy jakąś część kolacji (dżem, ser, krem czekoladowy, chleb, twarożek, masło i wędlinę). Gdy uzbieraliśmy dużo produktów, zjedliśmy pyszną kolację. Następnie ponownie wyszliśmy na zewnątrz, gdzie rozpaliliśmy  ognisko, a po nim wróciliśmy znów na salę, ponieważ od godziny 23.00 do 02.00 mieliśmy bal maskowy i jak łatwo stwierdzić – nieprzespaną noc.

Następnego dnia o 6.30 wstaliśmy na poranną gimnastykę, a później zjedliśmy śniadanie. Około godziny 10.00 przedstawiciel strzelców przeprowadził z nami  warsztaty z musztry –  uczyliśmy się kroku defiladowego.

Po tych warsztatach odbył się apel podsumowujący biwak. Pożegnaliśmy się i wróciliśmy do domów, cały czas wspominając ten pożytecznie      i wesoło spędzony czas.

Wiktor Marcicki, Michalina Kulczycka, Katarzyna Panek

GALERIA